Zamiast mózgu mam płonącą różę

Scena Główna

Spektakl performatywny na podstawie twórczości Rafała Wojaczka   

WSTĘP WOLNY!               

Koncepcja i reżyseria: Łukasz Błażejewski / Konsultacje w zakresie poezji: Ewa Wyskoczyl/ Muzyka elektroniczna na żywo: Michał Lis i Bartosz Adam Ignor (TNBC)/ Światła: Wojciech Kiwacz/ Charakteryzacja: Kaja Jałoza i Artur Świetny/ Obsada: Lady Ma-ga, Olga Mysłowska, Karolina Rychlik, Joanna Falkowska,  Łukasz Błażejewski, Agnieszka Karpierz. 

Spektakl performatywny o zniewoleniu miłością, która uwalnia się w cielesności performerów na podstawie przeklętej poezji Rafała Wojaczka. Opowiadany nie tylko przez prowokujące słowo, ale również wrzaskliwy erotyzm i pornograficzną muzykę elektroniczną z elementami opery. Wydarzenie przygotowane w ramach Krakowskiej Nocy Poezji w ramach dofinansowania ze środków Miasta Krakowa.

Rafał Wojaczek – poeta wyklęty, przeklęty (fr. poètes maudits), kaskader sztuki, potomek Villona i Rimbaud, nazywano go Rimbaudem znad Odry, status alkoholika, awanturnika, clocharda znad Sekwany, przeniesiony nad brudne kanały Odry – wtórny więc i bez blasku oryginału. Jest to wybór absolutnie trzeźwy, w pełni prowokującej świadomości. Była to najpierw zabawa, a potem nieodwracalny dramat konsekwencji. Ponadprzeciętna wrażliwość.

Wstęp wolny | czas trwania: 60 min

*wydarzenie od 16 roku życia

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kraków