Było sobie życie

Scena Główna

„Było sobie życie” to kultowy program, który pomógł kilku pokoleniom zrozumieć, jak funkcjonuje gigantyczna machina jaką jest ludzkie ciało. Inspirując się tym francuskim serialem dokumentalnym tworzymy na jego podstawie spektakl skierowany do dzieci i młodzieży od siódmego roku życia, którego celem będzie odkrycie tajemnic ludzkiego organizmu.

Przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami – wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu będzie odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne – dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?

Ideą przyświecającą temu projektowi jest zabawa i nauka. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że poznawanie własnego ciała i organizmu może być dobrą zabawą, dlatego w scenariuszu pojawi się dużo żartów i gier językowych, zabawnych dialogów, elementów komediowych, jeśli nawet nie komicznych.

Obsada

Marek Bula

Michał Misza Czorny

Joanna Falkowska

Tomasz Schimscheiner

Konrad Stein

Piotr Zwolski