Kazik, ja tylko żartowałem

Scena Główna

Historia człowieka, który był jak Polska!

Muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych. Dla wielu obywateli i obywatelek był to czas rozczarowania demokracją, drastyczną polityką ekonomiczną Balcerowicza, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa i powrotu „postkomunistów”.

Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista, kolega KAZIKA który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą m.in piosenki legendarnej grupy KULT i KAZIKA.

Dramat „Kazik, ja tylko żartowałem” napisany został przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Ziemowita Szczerka. Tekst, napisany na specjalne zamówienie naszego Teatru,  opowiada o losach ówczesnych grup punkowych i rockowych oraz rodzących się gwiazdach estrady, którzy przez kolejne dekady wyznaczali trendy w polskiej muzyce.

Scenariusz: Ziemowit Szczerek/ Reżyseria: Piotr Sieklucki/ Scenografia, kostiumy: Łukasz Błażejewski/ Asystentka scenografa: Natalia Cikowska/ Kierownictwo muzyczne: Paweł Harańczyk/ Wideo: Red Noses Production House/

Czas trwania spektaklu: 110 minut bez przerwy

NAGRODA GŁÓWNA FESTIWALU KOMEDII TALIA 2021

NAGRODA GŁÓWNA PUBLICZNOŚCI KATOWICKIEGO FESTIWALU KARNAWAŁU 2022

RECENZJE

 

Obsada

Piotr Sieklucki

Stanisław

Katarzyna Chlebny

Mariola

Paweł Harańczyk

Marcin na klawiszu

Mateusz Szmigel Honisz

Marcin na trąbce i basie

Grzegorz Koniarz

Marcin na gitarze

Adam Stępniowski / Łukasz Marek

Marcin na perkusji