04/09/2020

Kazik, ja tylko żartowałem

Piotr Sieklucki

Kazik, ja tylko żartowałem

Scena Główna

Muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych. Dla wielu obywateli i obywatelek był to czas rozczarowania demokracją, drastyczną polityką ekonomiczną Balcerowicza, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa i powrotu „postkomunistów”.

Dramat „Kazik, ja tylko żartowałem” napisany został przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, Ziemowita Szczerka. Tekst, napisany na specjalne zamówienie naszego Teatru,  opowiada o losach ówczesnych grup punkowych i rockowych oraz rodzących się gwiazdach estrady, którzy przez kolejne dekady wyznaczali trendy w polskiej muzyce.

Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista, przyjaciel Kazika, który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia prywatnego muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą głównie piosenki legendarnej grupy KULT  wykonane na żywo. Obok piosenek KAZIKA znajdą się muzyczne kawałki Pawła Kukiza, zespołu IRA, Wilki…

Tekst: Ziemowit Szczerek

Reżyseria: Piotr Sieklucki

Scenografia, kostiumy: Łukasz Błażejewski

Kierownictwo muzyczne: Paweł Harańczyk

Wideo: Red Noses Production House

Obsada: Piotr Sieklucki , Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Koniarz (gitary), Mateusz Honisz (trąbka, gitara basowa), Adam Stępniowski (perkusja).

04/09

2020