Dziś Wielka Rewia

Scena Berlin

Dziś Wielka Rewia to powrót do przedwojennego kabaretu. Na scenie zobaczycie wspaniałych młodych aktorów, absolwentów Wydziału Teatru Tańca i Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej.

W odrodzonej po roku 1918 Polsce, teatr odrodził się szybko. I równie szybko, bo już w 1919 roku wystartował w sali przy ulicy Senatorskiej w Warszawie kabaret Qui pro Quo. A przecież i on nie wyrósł na martwej glebie. Front oddalił się od Warszawy i w okupowanej stolicy zapanował względny spokój. Pisanie dla kabaretów stało się głównym źródłem utrzymania początkujących literatów. Klasyczny program składał się piosenek, melodeklamacji, skeczów i wstawek baletowych. Tak też będzie u nas!

Qui pro Quo był kabaretem gwiazd. Wylansował całą plejadę ulubieńców przedwojennej Warszawy, wśród nich Mirę Zimińską, Hankę Ordonównę, Kazimierza Krukowskiego, Konrada Toma, Ludwika Lawińskiego, Adolfa Dymszę. No i króla konferansjerów – Fryderyka Jarosy’ego, który do Polski przyjechał z rosyjskim kabaretem „Niebieski Ptak” i został u nas już na dobre.

 

Scenariusz i reżyseria: Janusz Marchwiński

Choreografia, asystent reżysera: Michał Misza Czorny/ Reżyseria światła: Marek Kutnik/ Opracowanie utworów muzycznych: Marek Bula, Michał Rus / Charakteryzacja: Artur Świetny

Występują:

Girls: Karolina Rentflejsz, Agata Toporek, Paulina Strzoda, Magdalena Malik, Maciej Gąsiu Gośniowski

Boys: Jakub Gajewski, Kacper Mucha, Jakub Nawrot, Łukasz Walczak

Konferansjerzy: Michał Misza Czorny, Jakub Sielski

Narrator: Piotr Sieklucki

Czas trwania spektaklu: 90 minut z przerwą