Czarownice. Wszystkich nas nie spalicie

Scena Główna

Scenariusz: Anna Bas i Iwona Kempa/ Reżyseria: Iwona Kempa / Scenografia, kostiumy, projekcje:  Joanna Zemanek / Światło: Wojciech Kiwacz / Dźwięk: Bogdan Czyszczan / Charakteryzacja: Artur Świetny

Obsada: Małgorzata Gałkowska, Martyna Krzysztofik, Katarzyna Anna Małachowska, Anna Tomaszewska, Sławomir Maciejewski, Lilianna Zieniawa.

 

Spektakl-kolaż, dokument, patchwork z głosów kobiet:  krzyczących dziś na polskich ulicach w trakcie manifestacji w obronie podstawowych praw człowieka, kobiet torturowanych w czasie absurdalnych, bestialskich procesów o czary, kobiet aresztowanych, przesłuchiwanych i poniżanych, kobiet podejrzanych o opętanie oraz kobiet-artystek nazywanych do dziś czarownicami i wiedźmami.

Kobiet NIE-grzecznych, NIE-wierzących, NIE-zamężnych i NIE-złomnych, które nie mieszczą się w istniejących ramach pożądanej „kobiecości”. Naprzeciwko kobiet gadających fragmenty Szekspira, niczym wiedźmy z „Makbeta”, staje mężczyzna – policjant, sędzia, ksiądz. On ma władzę i mikrofon, one bębny i kolorowe sukienki.