Wyniki FPA

Komisja konkursowa w składzie: Piotr Sieklucki- Prezes Zarządu STN; Katarzyna Olesiak- Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Artur Ściera, Karolina Purłan- Zarząd STN; Magdalena Jasicka, Wojciech Kiwacz- przedstawiciele Teatru Nowego Proxima; Łukasz Błażejewski- scenograf; po podliczeniu indywidualnej punktacji jury, dotyczącej prac Familijnego Programu Antywirusowego, postanowili przyznać dwie główne nagrody o równowartości 5 000 zł.

Nagrodę po 2 500 zł otrzymują:

  1. Staszek Wolny za makietę do „Chłopców z Placu Broni”, która zwróciła uwagę komisji swoją wyjątkową interpretacją działa literackiego, zarówno wizualnie jak i koncepcyjnie. Zabieg przeniesienia akcji w czasy współczesne i realia dotyczące konkretnej grupy społecznej, w ocenie jury, są niezwykle intrygujące.
Staszek Wolny
  1. Oliwia Bednarkiewicz za makietę do „Małego Księcia” za interesujące połączenie świata realistycznego ze światem cieni, który inspiruje do wielości interpretacji dzieła literackiego.
Oliwia Bednrakiewicz

Komisja zarekomendowała oba spektakle do realizacji w sezonie 2021/2022

Jednocześnie jury konkursu postanowiło przyznać wyróżnienia w postaci dyplomów oraz „rocznego złotego biletu” do Teatru Nowego Proxima następującym uczestnikom konkursu:

  1. Ignacemu Fiałkowi za makietę do „Małego księcia”; za prostotę i przejrzystość przedstawienia świata planet oraz „podróż do ich wnętrza”, która wydaje się być schronieniem oraz symbolicznym gestem skłaniającym do myślenia.
Ignacy Fiałek
  1. Ninie Szymborskiej za wizję scenografii do utworu literackiego „Winnetou„;  za estetyczne wykonanie makiety oraz frapującą ideę połączenia dwóch odrębnych światów odbijających się w sobie i wzajemnie poszukujących części wspólnych w symetrycznej kompozycji.
Nina Szymborska
  1. Karolinie Małeckiej za pracę scenograficzną do książki „Cień wiatru”; za poruszającą wrażliwość estetyczną w tworzeniu nastroju wnętrza makiety oraz jej elementów ze szczególną uwagą na rzeźbę anioła.
Karolina Małecka
  1. Rozali Sobocie za pracę „Cień wiatru”; za umiejętność w budowaniu nastrojów w makiecie i ciekawe rozwiązania plastyczne.
Rozalia Sobota