W czerwcu na afiszu!

Kraków. Teatr Nowy Proxima wraca do grania już w piątek i będzie grał przez całe lato

21 i 22 maja zapraszamy na hardcorowe spotkanie autorskie ze Stevenem Adlerem, czyli spektakl „Sex, dragi i apetyt na destrukcje, czyli bardzo intymna biografia Guns N’ Roses” z Tomaszem Schimscheinerem w roli głównej.

Na początku czerwca będzie kolejna okazja, żeby zobaczyć ten tytuł na Scenie Berlin. Również na Scenie Berlin młodzi aktorzy i tancerze zabiorą widzów w sentymentalną podróż po przedwojennym kabarecie. 11-13 czerwca zapraszamy na pokazy „Dziś Wielka Rewia” w reżyserii Janusza Marchwińskiego.

Zaś na Scenę Główną wracają dwa tytuły, które cieszą się ogromną popularnością wśród widzów – „Kazik, ja tylko żartowałem” oraz „Wiedźmin. Turbolechita”. Oba teksty zostały napisane na specjalne zamówienie teatru przez Ziemowita Szczerka, wielokrotnego laureata najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. „Kazik, ja tylko żartowałem” to muzyczny spektakl o latach 80. i 90., przemianach społeczno-obyczajowych i fonograficznych złodziejach. Zaś „Wiedźmin. Turbolechita” to znakomita kreacja Juliusza Chrząstowskiego, który zmaga się z demonami, stereotypami i historią naszego kraju.

To nie koniec propozycji jakie przygotowaliśmy dla naszych widzów. W ostatni weekend czerwca na Scenie Berlin odbędzie się premiera spektaklu „Murem za kobietą. Rzecz o Barbarze Ubryk” autorstwa Weroniki Murek w reżyserii Julii Mark. W rolę tytułową wcieli się Katarzyna Chlebny.