Psi kalendarz literacki

Szanowni Państwo,

Po wykraczającym daleko poza nasze najśmielsze oczekiwania sukcesie „Psiego kalendarza literackiego 2020”, postanowiliśmy wspólnie z Fundacją Miasto Literatury kontynuować nasze działania na rzecz Przytuliska Psy Pani w Rytlowie i przygotować dla Was nowy, łączący poezję i bezdomne psiaki kalendarz na 2021 rok.

W „Psim kalendarzu literackim. Bezdomniaki z Rytlowa 2021” znajdziecie utwory poetyckie Justyny Bargielskiej, Sebastiana Brejnaka, Jerzego Jarniewicza, Jakuba Kornhausera, Małgorzaty Lebdy, Ewy Lipskiej, Edwarda Pasewicza, Marty Podgórnik, Jacka Podsiadło, Tomasza Różyckiego, Ilony Witkowskiej i Urszuli Zajączkowskiej. Towarzyszą one rytlowskim podopiecznym sfotografowanym przez Marcina Olivę Soto. Wśród bohaterów nowego kalendarza znajdują się: Jarzyna, Kremówka, Placek, Nero, Szatan z siódmej klasy, Łapek, Dziadek Promilek, Grabka, Wyścigowy, Tosia, Colinek, Kajtuś, Żurawina, Dziadek Andrzejek i Obi. Wszyscy oni szukają domów.

Jeśli chcesz zamówić „Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2021”:

wpłać 33,33 zł na konto Stowarzyszenia Nadzieja na Dom: 

56 1600 1462 1019 8821 7000 0002, z dopiskiem „Darowizna dla Rytlowa 2021” 

a następnie prześlij potwierdzenie płatności na nowy adres: psikalendarz2021@gmail.com 

Nie zapomnij podać nam adresu, na który chcesz otrzymać kalendarz. 

Pierwsze zamówienia wysyłać będziemy w dniach 18-21 grudnia, listami priorytetowymi. Następnie, kalendarze wysyłać będziemy raz na tydzień, aż do wyczerpania nakładu.

Spośród bohaterów kalendarza, przygotowanego na 2020 rok domy znaleźli już: Malaga, Mała, Czarcik, Hutek, Ira, Czarny, Figo, Greg, Zorba, Tor, Emil i Zola. Do dziś w schronisku pozostają zaś: Boberek, Szogun, Jarzyna i Biała. Dzięki kalendarzowi wiele rytlowskich psiaków, w tym zwłaszcza psich staruszków, znalazło swoich wirtualnych opiekunów. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz pomoże znaleźć domy kolejnym rytlowskim psiakom.

Kiedy przygotowywaliśmy psi kalendarz literacki na 2020 rok, liczyliśmy na to, że uda nam się zebrać dziesięć, może piętnaście tysięcy złotych, dzięki którym zdołamy postawić dwa, może trzy nowe boksy dla psich staruszków. Środki, które udało nam się zebrać, wielokrotnie przekroczyły nasze oczekiwania. Dzięki Waszemu wsparciu do Rytlowa trafiło ponad 77.000 złotych, z czego 56.000 złotych ze sprzedaży kalendarza i 21.000 złotych z 1% z Waszych podatków. Postawiliśmy więc przed sobą ambitniejszy cel: chcemy przeprowadzić całościową przebudowę rytlowskiego schroniska, i stworzyć w Rytlowie przeznaczone dla psich seniorów staruszkowo. Mamy już wstępną koncepcję przebudowy schroniska (wykonaną bezpłatnie) i z budową chcemy ruszyć latem 2021 roku. Wpływy ze sprzedaży „Psiego kalendarza literackiego” 2020 i 2021 w całości przeznaczone zostaną na ten właśnie cel.

Dziękujemy Wam ogromnie, za to, że kupując kalendarz na 2020 rok zdecydowaliście się wesprzeć rytlowskie bezdomniaki. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz sprawił Wam wiele radości w tym trudnym roku. Zachęcając do kupna „Psiego kalendarza literackiego. Bezdomniaki z Rytlowa 2021” życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze. W załączniku przesyłam okładkę nowego kalendarza, na której znajdziecie zdjęcie Jarzyny.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Przytuliska: www.psypanimagdy.pl i profilu Przytuliska Psy Pani Magdy na facebooku (nazwa profilu: Bezdomniaki z Rytlowa)

W razie pytań, jesteśmy do Waszej dyspozycji, w sprawie kalendarza piszcie na: psikalendarz2021@gmail.com

Pozdrawiamy najserdeczniej,

Zespół Teatru Nowego Proxima