Premiera Ozzy Osbourne

Kraków. Premiera „Alfabetu rocka. Ozzy Osbourne i Jego Jebacadła” w Nowym

Teatr Nowy Proxima jesienny sezon teatralny zacznie z przytupem. Będzie wulgarnie, głośno i bez tajemnic. W pierwszy weekend września na Scenie Berlin „Alfabet rocka. Ozzy Osbourne i Jego Jebacadło” z Piotrem Siekluckim w dwóch rolach: głównej i reżysera.

Gigant heavymetalowej sceny, który wiele w życiu przeżył, widział i słyszał. I choć nie można odmówić mu talentu muzycznego, Ozzy Osbourne jeszcze lepiej zna się na show-biznesie. W grudniu skończy 72 lata i nic sobie z tego nie robi. Razem z rodziną po raz kolejny zdecydował się na udział w programie „The Osbournes Want To Believe” emitowanym na Travel Channel. W pierwszym odcinku nowego sezonu Jack Osbourne, syn Ozzy’ego, próbuje przekonać ojca i matkę (Sharon Osbourne), że istnieją zjawiska nadprzyrodzone. Jakie? Na przykład, że… koty widzą duchy. Słusznie Jack! W ten argument nie wątpi ani jeden prawdziwy kociarz.

Rzecz o tym, jak heavy metal satanizm promował

Czy Ozzy Osbourne ze scenariusza Sławomira Chwastowskiego wierzy w duchy? Trudno powiedzieć. Z pewnością jest równie wulgarny co bezpardonowy i pewny siebie. Wieloletni członek zespołu Black Sabbath na Scenie Berlin opowie o tym, jak muzyka rockowa była wykorzystywana do promowania satanizmu i wszelkiego rodzaju odchyleń.

– Kiedy grało Black Sabbat, na scenie rządziła wóda, kokaina i kobiety – mówi Piotr Sieklucki, który zagra Ozzy’ego, reżyser i dyrektor Teatru Nowego Proxima. Ostrzega, że będzie wulgarnie: – To spektakl dla widzów o nietypowym poczuciu humoru i bezpruderyjnie dorosłych.

Black Sabbath na scenie

Co łączy dyrektora Teatru Nowego Proxima z Ozzym? Potężny głos, dlatego podczas spektaklu nie zabraknie największych hitów Osbourne’a i Black Sabbath w wykonaniu Siekluckiego.

– Na żywo usłyszymy m.in. „War pigs”, „No more tears”, „All my life”, „Paranoid” oraz piosenki w słynnym duecie z Litą Ford czy córką Kelly – zdradza Agnieszka Bohdanowicz z Teatru Nowego Proxima.

Razem z Piotrem Siekluckim wystąpi i zaśpiewa Pamela Grandon.