Nagroda Wyspiańskiego dla Piotra Siekluckiego

Kraków. Ogłoszono laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego

Reżyser Piotr Sieklucki – za stworzenie programu Teatr Nowego Widza otrzymał nagrodę główną 9. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego. To najważniejsza teatralna nagroda Miasta Krakowa!

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa w 2011 roku, jest przyznawana od 2012 r. Jej celem jest wzmocnienie wizerunku Krakowa jako silnego ośrodka teatralnego oraz wspieranie rozwoju sztuki teatru w jej różnych formach i odmianach.

– W tym roku, w obliczu pandemii, udało nam się ponownie poszerzyć formułę konkursu, dzięki czemu członkowie kapituły poza nagrodą główną i specjalną, mogli zarekomendować osoby lub zespoły spośród zgłoszonych do konkursu do uhonorowania dodatkowymi nagrodami specjalnymi – wyjaśniła Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Do dziewiątej edycji konkursu wpłynęło 28 wniosków o nagrodę główną oraz 21 wniosków o nagrodę specjalną. Kapituła obradowała pod przewodnictwem prof. Jacka Popiela

Nagrodę główną w wysokości 30 tys. zł brutto otrzymał Piotr Sieklucki – za realizację programu Teatr Nowego Widza, w ramach którego na scenie Teatru Nowego Proxima w 2019 roku wystawiono dwa spektakle adresowane do najmłodszej publiczności: „Król Maciuś Pierwszy” oraz „Było sobie życie”.