Powroty – projekt „Do teatru!” w gminie Olesno, Łapsze Niżne i Łabowa!

Dzięki realizacji projektu „Do teatru!”, wracamy do pracy z seniorami z gmin Olesno, Łapsze Niżne i Łabowa, z którymi spotkaliśmy się już przy realizacji innych projektów społecznych Teatru Nowego!

Po pięciu latach przerwy, wracamy do pracy z seniorami z gminy Olesno. W 2015 roku w Oleśnie realizowaliśmy 5. edycję projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. Uczestniczący w projekcie seniorzy postanowili założyć Klub Seniora „Sami Swoi”. Od tamtej pory w Oleśnie wiele się zmieniło: klub seniora przekształcił się w stowarzyszenie, a stowarzyszeni z Gminną Biblioteką Publiczną seniorzy stali się jedną z najprężniej działających grup obywatelskich na terenie gminy. Wystawiają własne spektakle, angażują się w działania wolontariackie, inicjują nowe projekty kulturalne. Cieszymy się, że po latach możemy wrócić do Olesna i wspólnie z seniorami z Klubu Seniora Sami Swoi zrealizować cykl warsztatów teatralnych, scenograficznych i rękodzielniczych. Do pracy z seniorami z Olesna zaprosiliśmy trójkę artystów i animatorów: Karola Miękinę, Kaję Jałozę i Łukasza Błażejewskiego.

Dzięki projektowi „Do teatru!” możemy kontynuować rozpoczętą w 2019 roku pracę z seniorami z gminy Łabowa, którzy uczestniczyli w 9. edycji projektu projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. W ramach działań realizowanych w 2019 roku seniorzy z Łabowej postanowili założyć Klub Seniora Zgrana Paka, który obecnie przekształcany jest w stowarzyszenie. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy Łabowa Klub Seniora otrzymał swój własny lokal, w którym realizuje warsztaty artystyczne i kulturalne. W ramach Klubu Seniora działa grupa teatralna, która zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2019 roku dając premierę spektaklu „Starych drzew się nie przesadza” powstałego w ramach projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. Do pracy z seniorami z Łabowej zaprosiliśmy trójkę artystów i animatorów: Kamila Błocha, Kaję Jałozę i Łukasza Błażejewskiego.

Dzięki projektowi „Do teatru!” możemy kontynuować rozpoczętą w 2019 roku pracę z seniorami z gminy Łapsze Niżne, którzy uczestniczyli w 9. edycji projektu projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. W ramach działań realizowanych w 2019 roku seniorzy z Łapsz Niżnych postanowili założyć Klub Seniora. Realizowane w ramach projektu „Do teatru!” warsztaty teatralne, scenograficzno-kostiumograficzne oraz rękodzielnicze będą pierwszymi warsztatami, inaugurującymi działalność Klubu Seniora na terenie gminy Łapsze Niżne. Do pracy z seniorami z Łabowej zaprosiliśmy trójkę artystów i animatorów: Igę Załęczną, Kaję Jałozę i Łukasza Błażejewskiego.