Pałac Nieśmiertelności

PAŁAC NIEŚMIERTELNOŚCI

Sztuka | Nauka | Ciało | Filozofia | Religia

Pałac z definicji pozbawiony jest funkcji obronnych, ale wskazuje na bogactwo. Naszym bogactwem jest Sztuka, Nauka, Ciało, Filozofia, Religia. Pałac to też nasza aspiracja do reprezentacji idei kultury i rozwoju. Chcemy poszukiwać, a naszym hasłem prowokującym do działania jest nieśmiertelność. Sztuka, która potrafi przetrwać. Nauka, która wciąż odkrywa. Ciało, które nieustannie wydłuża swoją żywotność. Filozofia, która jest ponadczasowa i Religia, która składa obietnice. To wszystko i więcej będzie powodem do wydarzeń, spotkań i dyskusji. Chcemy eksperymentów myślowych, afirmacji życia i idei transhumanistycznej. Chcemy rozmów o reinkarnacji, medycynie estetycznej i pośmiertnych awatarach. Chcemy obcowania ze sztuką, warsztatów manualnych i treningów dla mózgu. Interesuje nas piękno zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne; samorozwój i przezwyciężenie ludzkich ograniczeń fizycznych i psychicznych.

Mamy marzenie, by spotykać się w gronie ludzi, którzy są ciekawi co dalej, którzy mają odwagę zadawać trudne pytania i determinację w poszukiwaniu odpowiedzi o przyszłość. By wspólnie dyskutować, smakować i poszerzać horyzonty otwieramy nowe miejsce w Krakowie.

AUKCJA MONACHOMACHIA:

https://allegro.pl/oferta/monachomiachia-teatr-nowy-proxima-plakat-lukasza-blazejewskiego-15695149447

AUKCJA KORDIAN:

https://allegro.pl/oferta/kordian-teatr-nowy-proxima-plakat-lukasza-blazejewskiego-15608797989

Najpiękniejsze czego możemy doświadczyć, to nieznane. Jest ono źródłem wszelkiej prawdziwej sztuki i nauki. Te słowa Alberta Einsteina werbalizują wszystko to co już od dawna, pewnie na początku nieświadomie, dawało mi pretekst do działania. Moje marzenia zawsze krążyły wokół poznawania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi w towarzystwie ludzi ciekawych świata. To właśnie dlatego wybrałem sztukę – daje ona możliwość nieograniczonego badania wszystkiego, co nas otacza. Projekt życia, który tworzymy w Teatrze Nowym Proxima, pozwolił nam zbudować wokół teatru społeczność zainteresowaną nie tylko repertuarem, ale także otwartą na dyskusje, dzielenie się wiedzą i wspieranie działań związanych z budową zbiorowej przyjaźni.

Od dawna marzyliśmy o stworzeniu miejsca, które umożliwiłoby rozwój tego potencjału. Nasze marzenie o warsztacie myśli przerodziło się w plan stworzenia przestrzeni, gdzie będziemy mogli poszukiwać odpowiedzi, zadawać pytania, eksperymentować i po prostu spotykać się. Dlatego obraliśmy hasło „Nieśmiertelność” jako punkt wyjścia. I nazwaliśmy pola działań w obrębie: sztuki, która trwa, nauki przekazywanej z pokolenia na pokolenie, ciała, które nieustannie wydłuża swoje istnienie, filozofii, która jest ponadczasowa, i religii, która daje obietnice.
Pałac Nieśmiertelności będzie przestrzenią wydarzeń, spotkań i dyskusji.
Pragniemy inspirować do eksperymentów myślowych, afirmować życie i eksplorować idee transhumanizmu, ale także rozmawiać o reinkarnacji, medycynie estetycznej i pośmiertnych awatarach. Chcemy spotykać się ze sztuką, prowadzić warsztaty manualne, treningi dla umysłu oraz dzielić się wiedzą o nowych technologiach i ich wpływie na nasze społeczeństwo. Interesuje nas zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne piękno, samorozwój oraz przezwyciężanie ludzkich ograniczeń fizycznych i psychicznych. Już nie marzymy, a planujemy by w nowym miejscu spotykać ludzi, którzy mają odwagę zadawać trudne pytania i determinację, aby szukać na nie odpowiedzi. Chcemy wspólnie dyskutować, smakować i poszerzać horyzonty.
Przede wszystkim chcemy to miejsce tworzyć razem.
Ruszył remont, w którym wielu z Was nas wspiera. Dziękujemy za kupowanie plakatów „Kordian” i „Monachomachia”, które wspomagają finansowo przedsięwzięcie. Wspierają nas również firmy takie jak Maxfliz, Excellent, Kolor, Tubądzin przekazując materiały budowlane. Szczególne podziękowania należą się Lucynie Płonce ze Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie.
Już wkrótce zaprosimy Was do nowej przestrzeni, a tym czasem trzymajcie za nas, bo to przedsięwzięcie jest prawdziwym wyzwaniem!

Łukasz Błażejewski