Wyniki FPA
Komisja konkursowa w składzie: Piotr Sieklucki- Prezes Zarządu STN; Katarzyna Olesiak- Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Artur Ściera, Karolina Purłan- Zarząd STN; Magdalena Jasicka, Wojciech Kiwacz- przedstawiciele Teatru Nowego Proxima; Łukasz Błażejewski- scenograf; po podliczeniu indywidualnej punktacji jury, dotyczącej prac Familijnego Programu Antywirusowego, postanowili przyznać dwie główne nagrody o równowartości 5 000 zł.
Nagrodę po 2 500 zł otrzymują:
- Staszek Wolny za makietę do „Chłopców z Placu Broni”, która zwróciła uwagę komisji swoją wyjątkową interpretacją działa literackiego, zarówno wizualnie jak i koncepcyjnie. Zabieg przeniesienia akcji w czasy współczesne i realia dotyczące konkretnej grupy społecznej, w ocenie jury, są niezwykle intrygujące.
- Oliwia Bednarkiewicz za makietę do „Małego Księcia” za interesujące połączenie świata realistycznego ze światem cieni, który inspiruje do wielości interpretacji dzieła literackiego.
Komisja zarekomendowała oba spektakle do realizacji w sezonie 2021/2022
Jednocześnie jury konkursu postanowiło przyznać wyróżnienia w postaci dyplomów oraz „rocznego złotego biletu” do Teatru Nowego Proxima następującym uczestnikom konkursu:
- Ignacemu Fiałkowi za makietę do „Małego księcia”; za prostotę i przejrzystość przedstawienia świata planet oraz „podróż do ich wnętrza”, która wydaje się być schronieniem oraz symbolicznym gestem skłaniającym do myślenia.
- Ninie Szymborskiej za wizję scenografii do utworu literackiego „Winnetou„; za estetyczne wykonanie makiety oraz frapującą ideę połączenia dwóch odrębnych światów odbijających się w sobie i wzajemnie poszukujących części wspólnych w symetrycznej kompozycji.
- Karolinie Małeckiej za pracę scenograficzną do książki „Cień wiatru”; za poruszającą wrażliwość estetyczną w tworzeniu nastroju wnętrza makiety oraz jej elementów ze szczególną uwagą na rzeźbę anioła.
- Rozali Sobocie za pracę „Cień wiatru”; za umiejętność w budowaniu nastrojów w makiecie i ciekawe rozwiązania plastyczne.