Iga Załęczna – program warsztatów teatralnych
Iga Załęczna – animatorka, aktorka, choreografka. Członkini i założycielka teatru Chorea, w którym realizuje autorskie projekty teatralne, choreograficzne (m.inn.: Koguty, Borsuki i inne Kozły,Córka swojej matki, Wyspa Łabędzi) oraz edukacyjno-artystyczne (m.inn.: Teatr Forum jako metoda pracy, Przestrzenie ciała/ciało w przestrzeni).
W latach 2006-2018 pracowała z Pawłem Passinim, współtworząc zespół teatru: Nettheatre. Teatr w sieci powiązań. Zagrała między innymi w spektaklach: Tehillim/Psalmy,Turandot, Kukła. Księga blasku, Widma.
Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w przestrzeni edukacji artystycznej a także zajmuje się kształceniem młodzieży przygotowując ją do pracy w przestrzeni animacji i sztuki. Od 2012 r. prowadzi w Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu zajęcia z reżyserii, dramy, technik tetralnych, ekspresji scenicznej.
W roku 2016 zrealizowała program stypendialny z ramach Programu Eresmus Plus – Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. Projekt zwyciężył w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny, organizowanym przez Fundację Rozwoju Sustemu Edukcji: EDUinspiracje 2017.
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010, 2011, 2017.
W 2015 r. ukończyła kurs Teatru Forum i rozpoczęła samodzielną pracę metodami teatru zaangażowanego. Dzięki przyznanemu 2017 roku stypendium MDKiN zrealizowała projekt: Teatr Forum – roczny cykl warsztatów i spektakli.
W 2019 r zdobyła kwalifikacje trenerskie w zakresie dramy w Szkole Trenerów Dramy. W oparciu o techniki dramowe oraz własne doświadczenie artystyczne i pedagogiczne stworzyła autorski program Szkoła Pedagogów Kreatywności, realizowany od 2018 roku w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Obecnie jest w trakcie realizacji studiów Psychoterapia tańcem i ruchem w Instytucie DMT w Warszawie.
Cykl warsztatów artystyczno-rozwojowych, w których wykorzystuję techniki teatralne, dramowe, pedagogiki twórczości oraz metody pracy ruchowo-choreograficznej w celu pogłębiania wrażliwości i wyobraźni uczestników, wzbogacenia ich umiejętności komunikacyjnych oraz inspiracji do twórczej i bezpiecznej pracy z emocjami.
Warsztaty są dynamicznym procesem zorientowanym na tworzenie przestrzeni, w której jednostka czy grupa zdobywa umiejętności służące znalezieniu własnych sposobów na opowiedzenie o swoich potrzebach a także poprawę społecznego funkcjonowania, poprzez używanie środków artystycznych oraz w oparciu o dynamikę procesu grupowego. To możliwość doświadczania, pogłębiania oraz przyglądania się własnej pracy twórczej, rozwojowej przez działanie artystyczne oraz narzędzia teatru zaangażowanego społecznie (Teatr Forum).