Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego ONLINE

Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego ONLINE

Online

„Muzeum” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Piotra Siekluckiego i Janusza Marchwińskiego teraz w Twoim domu!

W związku z obecną sytuacją i obostrzeniami epidemiologicznymi Teatr Nowy Proxima podjął decyzję o umożliwieniu oglądania wybranych spektakli online w wersji premium. Rejestracje spektakli zostały przygotowane specjalnie na tę okoliczność – gwarantujemy Wam dźwięk i jakość na najwyższym poziomie.

Kupując bilet na spektakl online 27 listopada otrzymasz od nas tego dnia link, który będzie aktywny do 28 listopada do północy. 

_____________

„Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego” to autorski muzyczny program napisany przez Jacka Kaczmarskiego w 1981 roku. Program w całości składa się z utworów inspirowanych polskim malarstwem, a jego intencją było umieszczenie polskich doświadczeń okresu „Solidarności” w perspektywie historycznej tak, by odbiorca odniósł wrażenie, iż jest świadkiem procesu, a nie świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Jacek Kaczmarski bardzo często występował z tym programem wspólnie z Gintrowskim i Łapińskim. W muzycznym spektaklu „Muzeum” Janusz Marchwiński, Piotr Sieklucki, Paweł Harańczyk i Marcin Chatys zmierzą się z utworami napisanymi „pod obrazy” m.in. Jana Matejki „Stańczyk” i „Rejtan”, Jacka Malczewskiego „Zesłanie studentów” czy Stanisława Ignacego Witkiewicza „Autoportret”.