Teatr Nowego Widza

Teatr Nowego Widza to projekt skierowany do dzieci od siódmego roku życia. W ramach trzech edycji programu TNW powstały spektakle: „Akademia Pana Kleksa”, „Mała Syrenka”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Było sobie życie” i film „Oskar- spektakl, który nigdy nie powstał”. Wszystkie spektakle stały się frekwencyjnym hitem i grane są regularnie dla szkół oraz weekendowo dla całych rodzin. Oprócz spektakli celem projektu jest zbudowanie profesjonalnej i komplesowej oferty artystycznej skierowanej do dzieci. W ramach projektu odbywają się warsztaty, konsultacje on-line, webinary i podcasty.

W 2020 roku celem projektu TEATR NOWEGO WIDZA. 3 EDYCJA jest zbudowanie profesjonalnej oferty artystycznej w internecie skierowanej do dzieci. W ramach programu powstanie film „making of” o problemie samotności i wykluczenia wokół lektury szkolejnej „Oskar i Pani Róża” Erica Emmanuela Schitta oraz cykl warsztatów i webinarów on-line, które poprowadzą Juliusz Chrząstowski, Karol Miękina, Olaf Leśniak, Tomasz Schimscheiner oraz Marta Saciuk-Sędzielarz.

Poprzez telewizyjną produkcję „making of” niezrealizowanego spektaklu dla najmłodszych „Oskar” (na podstawie „Oskara i Pan Róży”) z przyczyn epidemi COVID-19, chcemy przybliżyć dzieciom i ich rodzicom temat samotności, choroby, zatracenia i pustki jaka sie z nią łączy.

Projekt współfinansowany przez: