Debiuty 2021

W ramach programu „Mistrzowskie ZPTeatru Nowego” ogłaszamy konkurs na debiut reżyserski w roku 2021!

MISTRZOWSKIE ZPTeatru Nowego to interdyscyplinarne zajęcia praktyczno-techniczne z zakresu teatru dramatycznego. Głównym celem programu jest aktywizacja twórcza młodego pokolenia aktorów i reżyserów, absolwentów uczelni artystycznych i młodych bezetatowych twórców, poprzez warsztaty mistrzowskie i produkcję samodzielnego spektaklu teatralnego.

Do udziału zapraszamy studentów i absolwentów wydziału reżyserii, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Komisja dopuszcza również do udziału w  konkursie studentów wydziału aktorskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń, w postaci CV i egzemlarza reżyserskiego, mija 30 czerwca 2021. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: biuro@teatrnowy.com.pl

MISTRZOWSKIE ZPTeatru Nowego

W ramach projektu odbędą się również warsztaty mistrzowskie. W komisji artystycznej oceniającej wnioski oraz opiekunem artystycznym debiutu jest Juliusz Chrząstowski, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie oraz Zarząd STN oraz Edward Linde-Lubaszenko.

W ramach projektu odbędą się warsztaty mistrzowskie dla studentów. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2021.

Regulamin konkursu wraz z wytycznymi znajdziecie poniżej

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

WYNIKI KONKURSU

Zarząd Stowarzyszenia Teatr Nowy oraz Juliusz Chrząstowski, po przesłuchaniu kandydatów w ramach programu „ZPTeatru Nowego” na debiut sceniczny postanowili zaprosić do współpracy ROBERTA TRACZYKA, który zrealizuje spektakl „Kordian” Juliusza Słowackiego.